Kit Armstrong

fortepian

Kit ArmstrongDwudziestojednoletni Kit Armstrong jest pianistą i kompozytorem, jednocześnie wybitnie uzdolnionym w dziedzinie matematyki, nauk ścisłych, jak również języków obcych. W wieku 5 lat rozpoczął naukę komponowania i gry na fortepianie. Dwa lata później rozpoczął pełnowymiarowe studia muzyczne i w zakresie nauk ścisłych. Obecnie przygotowuje prace magisterską z matematyki na Uniwersytecie Piotra i Marii Curie.

Nie przerywając studiów, Kit występował z recitalami oraz jako solista u boku licznych orkiestr, m.in. w Lipsku i w Tokio. W 2009 roku wykonał Koncert d-moll Bacha wraz z orkiestrą lipskiego Gewandhausu pod dyrekcją Riccardo Chailly. W 2010 roku został ponownie zaproszony przez tę samą orkiestrę i dyrygenta, aby zagrać koncert Schumanna. W tym samym roku występował również z Orkiestrą Symfoniczną WDR z Kolonii, Orkiestrą Kameralną z Bazylei, Orkiestrą Gulbenkian z Lizbony oraz Orkiestrą Kameralną z Zurychu. Występował także z recitalami w Wiedniu, Verbier, Baden-Baden, Dortmundzie, Düsseldorfie i Monachium.

W 2010 roku Kit Armstrong otrzymał nagrodę im. Leonarda Bernsteina na Festiwalu Schleswig-Holstein, gdzie zagrał III Koncert Fortepianowy Beethovena wraz z NDR Sinfonieorchester z Hamburga, dyrygowaną przez Manfreda Honecka.

Repertuar Kita Armstronga jest bardzo różnorodny i obejmuje przede wszystkim 48 preludiów i fug Bacha, 18 sonat Mozarta, 15 sonat Beethovena, jak również utwory Haydna, Schuberta, Chopina, Schumanna, Liszta, Brahmsa, Debussy’ego, Ravela, Bartóka i Ligetiego. Jego repertuar koncertowy obejmuje utwory Bacha, Mozarta, Beethovena, Mendelssohna, Chopina, Schumanna i Bartóka.

Kit komponuje także liczne utwory w różnorodnych stylach. Pośród jego licznych nagród należy wymienić Morton Gould Young Composer Award, którego laureatem był przez pięć kolejnych lat. W 2007 roku „Struwwelpeter” – suita na altówkę i fortepian, wygrała prestiżową nagrodę Prix Charlotte V w Bergen. W wieku siedmiu lat skomponował symfonię „Celebration”, która została wykonana przez Pacific Symphony Orchestra. Otrzymał wiele zamówień, w tym na kwartet smyczkowy dla Kwartetu Szymanowskiego, na uwerturę symfoniczną dla orkiestry Musikkollegium z Winterthur dyrygowanej przez Douglasa Boyda oraz na koncert na klarnet i orkiestrę dla Paula Meyera i Orkiestry Kameralnej z Zurychu na festiwal Frankfurter Bachkonzerte.

Szalone Dni Muzyki
Copyright © 2014 La Folle Journée. All rights reserved.
realizacja estinet.pl